Lista över grekiska fastighetsmäklare

Foto: John Göransson

Jag har nu påbörjat arbetet med den stora listan över fastighetsmäklare i Grekland. Den kommer att fyllas på vartefter, men det här är en början.

Listan innehåller bara mäklare som är baserade i Grekland och som har en hemsida. Jag har ingen relation till någon av dem, så jag kan vare sig rekommendera någon eller utfärda varningar. Läs mer om att köpa bostad i Grekland här.

Hela Grekland

Terra Real Estate: https://www.terraproperty.gr/

Grekiska öarna

Real Estate Greek Islands: http://realestate-greekislands.com/

Naxos

Symenoglou Real Estate: http://www.naxos-realestate.gr/el

Kreta

Crete Island Estates, Chania: https://www.crete-island.net/

Talos Properties, Chania: http://www.talosproperties.com/

Ktimatoemporiki, Chania: http://ktimatoemporiki.gr/

Minoan Properties, Kalives: http://www.minoan-properties.com/

Elisabeth Estate Agency, Platanias: http://www.elizabethestateagency.com/en/

Nikou Real Estate, Sissi: http://www.nikou-realestate.com/

Aten

Mobilia Real Estate Agency: http://www.mobilia.gr/

Lesbos

Lesvos Estate Agency: http://www.lesvos-estate.com/en/display.asp

Mykonos

Blue Connection: https://www.bluecollection.villas/

Ideal Mykonos: https://idealmykonos.com

Thessaloniki

Daveti Home Brokers: https://www.daveti.gr/

ACB Real Estate: http://www.acb.gr/

My Next Home: https://www.mynext-home.gr/

Kifissa

Umbrella Brokers: http://www.ubr.gr/

Annonser

Jag tar gärna emot kommentarer!

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.